Domů » Zahradní nábytek pro dokonalé pohodlí: Jak na to?

Zahradní nábytek pro dokonalé pohodlí: Jak na to?

Autor ona
0 komentář 4 minuty číst

Zahradní nábytek je nezbytnou součástí každé zahrady nebo terasy. Kromě toho vám poskytuje příjemné místo k relaxaci s přáteli nebo pro vás samého. Při jeho výběru byste se proto měli zaměřit na funkčnost, pohodlí a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Nechte se inspirovat a užijte si dokonalé letní dny s novým zahradním nábytkem.

Venkovní obývací pokoj
Významné kategorie zahradního nábytku zahrnují sedačky a sedací soupravy, které jsou navrženy s využitím polstrovaného textilu pro exteriéry. Sedací souprava se zároveň doplňuje s konferenčním stolkem, abyste si mohli vychutnat kávu na čerstvém vzduchu v pohodlí své zahrady.

Pokud váš exteriér zahrnuje balkon, nezoufejte. Řešením pro balkonovou oddechovou zónu je pohodlné křeslo s odkládacím stolkem. Můžete si tak dopřát šálek ranního čaje s výhledem za zpěvu ptáků.

Odolné a vkusné
Umělý ratanový nábytek je klasikou pro váš exteriér. Mnozí si volí tento druh zařízení kvůli jeho snadné údržbě. Další výhodou polyratanu je jeho odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Nemusíte se tak obávat, jestli na váš nábytek svítí příliš mnoho slunce, nebo ho ničí déšť.

Výrobci tohoto druhu nábytku pravidelně přinášejí nové vzhledy a tvary. Díky tomu si polyratan nachází přívržence i mezi jeho prvotními odpůrci. V minulosti byly populární bílé a šedé barvy, v současnosti jsou preferované barvy přírodní. Stále více je v oblibě i nábytek v černé barvě.

Originální kousek pro vaše pohodlí
Na balkon, terasu nebo zahradu se hodí také židle s výpletem. Naleznete ji v mnoha barevných provedeních a vyrobenou z různých materiálů. Je na vás, jestli dáte přednost klasickému ratanu, odolnému polyratanu nebo modernímu výpletu ze syntetické textilie.

Výhodou některých židlí s výpletem je, že jsou stohovací. Když máte například od 3 do 8 židlí, můžete je uložit na sebe do stohu a vytvořit si tak více místa pro pohyb nebo úklid. Židle s výpletem se hodí k barevně sladěnému kulatému stolu.

Dovolená na vašem balkoně
Nádech dovolené ve vašem exteriéru vytvoříte pomocí závěsného křesla nebo houpací sítě. Tento typ sezení je stále populárnější nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Makramé kousek v boho stylu vkusně vyplňuje prostor a navozuje pocit bezpečí a pohodlí.

V závěsném křesle povýšíte relax na další úroveň. Čtení dobré knihy bude skvělým zážitkem právě v tomto typu sezení. Pohodlné polštáře a polštářky dopřejí vašemu tělu odpočinek po náročném dni v práci. Když budete mít hlavu plnou starostí, posaďte se do závěsného křesla a rozhoupejte se.

V hlavní roli dřevo
Osvědčenou klasikou zahradního nábytku jsou kousky ze dřeva. Dřevěné lavice, lehátka a stoly odolávají proměnlivému počasí lépe, jsou-li vyrobeny z tvrdé dřeviny. Pohodlný dřevěný nábytek se přirozeně sladí s přírodou kolem a představuje léty prověřenou kvalitu.

Aby vám zařízení ze dřeva dělalo radost co nejdéle, je třeba o něj pečovat. Jednou za čas by měl být ošetřen olejem, aby vydržel déle. Vaší odměnou bude přírodní vzhled a majestátnost i po dlouhých letech.

Při zařizování svého exteriéru si vyberte materiál, který vám zaručí pohodlí. Někteří preferují udržitelnost a autenticitu dřeva, zatímco jiní upřednostňují snadno udržovatelný polyratan. Při výběru nábytku pro balkon jsou vhodnější skladovací a menší kusy, zatímco na zahradě se uplatní také velká sedací souprava. Ať už si vyberete jakýkoliv kus nábytku, užijte si jeho pohodlí, krásu a relax, které vám nabízí.

Další články autora

Komentáře