Domů » Organizace kuchyně: Těchto 5 pomocníků vám pomůže!

Organizace kuchyně: Těchto 5 pomocníků vám pomůže!

Autor ona
0 komentář 3 minuty číst

Udržet pravidelný pořádek v domácnosti, obzvlášť, co se týče kuchyně, je někdy opravdu náročné. Představíme vám pomocníky, které možná i znáte, ale stále chybí ve vaší kuchyni. Toto je ten správný čas pořídit si je.

Kuchyňské prostředí je každý den vystavováno pravidelné aktivitě, ať už při vaření, pečení nebo mytí. V současnosti již existuje několik způsobů, jak si vytvořit nejen estetickou, ale také funkční a praktickou kuchyni. Dokonce si umíte naplánovat i kuchyni na míru podle dispozice prostoru, velikosti rozpočtu a vašich vysněných představ. Inspirujte se pěti doplňky, které by ve vaší kuchyni neměly chybět a usnadní vám každodenní chod v domácnosti.

Organizéry
V zásuvkách a skříňkách vzniká velmi rychle nepořádek, pokud nemáte správné prostředky k tomu, jak to udržet. Řešením jsou rozdělovače, které oddělí jednotlivé příslušenství, ať už jde o příbory, pánve nebo hrnce.

Co se týče potravinových skříní, skvělými kousky jsou regálové boxy a košíky různých velikostí a materiálů, do kterých si umíte uložit samotné potraviny a mít je prakticky uložené. Závisí už na tom, jaký design preferujete a zda se vám více hodí kovové, jutové, plastové nebo textilní provedení.

Věšáky a lišty
Při vaření platí pravidlo – mít vše na dosah ruky. To vám zajistí věšáky a lišty, které můžete mít namontovány přímo nad linkou a uložit si tam veškeré zařízení, se kterým nejčastěji pracujete. Tito pomocníci se hodí do industriálního stylu, ale sluší i skandinávsky a venkovsky laděné kuchyni.

Víceúčelové kapsy
Máte rádi estetické kousky, které zútulní prostor? Víceúčelové kapsy patří přesně k nim. Kuchyně nemusí být jen sterilním prostorem. Může být udržována a čistá, ale zároveň přispívat k „teplu domova“. Samozřejmě závisí i na vkusu a někteří přirozeně preferují minimalismus či doslova prázdnou linku, aby na ní nebylo nic uloženo. Do těchto kapes můžete skrýt cokoli, co nechcete, aby bylo na očích a zároveň dodáte šmrnc vašemu kuchyňskému prostředí.

Dózy
Pokud patříte mezi ty, kteří rádi „přiznají“ různé suroviny, nebo chcete mít na očích, co se v dané nádobě nachází a mít co nejméně obalů, určitě vám padnou do oka originální dózy. Umíte do nich přesypat těstoviny, rýži či snídaňové vločky. Můžete je mít vyloženo na lince nebo uloženo v potravinové skříni.

Další články autora

Komentáře