Domů » 3 DIY postupy, jak přinést zeleň do interiéru

3 DIY postupy, jak přinést zeleň do interiéru

Autor ona
0 komentář 3 minuty číst

Propojení interiéru s rozmanitostí exteriéru je velkým trendem. Chybí vám trošku zeleně ve vašem domově? Inspirujte se těmito třemi postupy, díky kterým okamžitě oživíte váš vnitřní prostor. Jaro je tím nejideálnějším obdobím pro změnu!

Každá změna vyžaduje čas. Na úvod odložte všechny teplé textilie z flísu či umělé kožešiny do skříně. Dopřejte svému interiéru čistotu a pusťte se do jarního úklidu. Když už absolvujete všechny tradiční úkony, které prostor po zimě vyžaduje, můžete uvažovat nad způsoby, jak přinést zeleň do interiéru. Možností je vskutku mnoho, závisí už na vašich dovednostech a zařízení ve vašem domově. Rostliny a bylinky se staly součástí dekorativních prvků, proto výběr přizpůsobte také stylu, který u vás doma preferujete.

,,Živý” obraz
Každá stěna v interiéru je jako nepopsané plátno, se kterým umíte pracovat „snad na milion způsobů“. Nelákají vás klasické obrazy, ale rádi byste přidali něco třeba k rodinným fotografiím? Slyšeli jste už o mechových obrazech? Zdobí nejen obytné, ale také komerční prostory různých administrativních budov, restaurací, kaváren či ordinací. Mají sílu přinést přírodu do každé místnosti. Líbí se vám náš nápad? Tímto rychlým DIY postupem si jej jednoduše vyrobíte i sami!

Originální květináče
Aktuální portfolio květináčů a obalů na květináče nabízí řadu možností, od různých velikostí, tvarů a struktur. Přirozeně se však nemusí každému líbit. Obzvlášť těm, kteří rádi sami tvoří, kreslí a nemají problém popustit uzdu své fantazii. Vytvořte si svůj vlastní květináč, na který můžete nakreslit jakékoli vzory. Nejenže si člověk při tom odpočine, ale může do toho zapojit i děti, které mají v oblibě podobné aktivity.

Zahrada v interiéru
Bydlíte v bytě, ale vždy jste toužili po vlastní zahradě, kde byste si mohli pěstovat bylinky či různé druhy zeleniny? Řešením jsou vertikální zahrady, které umíte umístit do interiéru, ale i exteriéru na balkon. Pokud to čtou gurmáni, kteří rádi vaří, určitě vás tato idea chytí za srdce. Co je víc než utrhnout si čerstvou bazalku, tymián či rozmarýn do vašeho oblíbeného jídla? Máme pro vás tip, jak si zhotovit ozdobnou poličku na bylinky, která doslova rozzáří váš prostor.

Další články autora

Komentáře