Domů » Velké řetězce na tři měsíce zastropují ceny některých základních potravin

Velké řetězce na tři měsíce zastropují ceny některých základních potravin

Autor ona
0 komentář 2 minuty číst

Ministerstvo přijalo iniciativu osmi obchodních řetězců.

Ministerstvo zemědělství a rozvoj venkova přijalo iniciativu osmi obchodních řetězců o zastropování cen 400 zejména slovenských potravin na příští tři měsíce.

Zastropování bude platit od pondělí 20. března. Cílem zastropování je snaha o tlumení inflace.

Informoval o tom na tiskové konferenci pověřený ministr zemědělství Samuel Vlčan.

Ministr uvedl, že některé řetězce poslaly 30, některé až 100 položek. Obchodní řetězce budou označeny platným logem „Protiinflační garance“. Tímto logem budou postupně označeny i samotné produkty.

Rozsah produktů se zastropovanými cenami bude u každého z obchodních řetězců jiný, ale jde hlavně o potraviny domácího původu.

„Jsem velmi rád, že jsme na ministerstvu přijali iniciativu se zástupci osmi největších obchodních řetězců o zastropování přibližně 400 zejména slovenských potravin,“ dodal Vlčan.

Cílem iniciativy podle viceprezidenta Svazu obchodu SR Filipa Kasanu je chránit spotřebitele před zdražováním, ale bez deformování trhu státními zásahy.

„Členové svazu obchodu podpisem deklarace o cenové stabilitě před rokem přijali závazek, že k cenotvorbě potravin budou přistupovat citlivě a obchodní marže nebudou zvyšovat. Tento závazek jsme dodrželi a ceny potravin rostly jen z důvodu zvýšení odbytových cen našich dodavatelů,“ uvedl Kasana.

Další články autora

Komentáře