Domů » Trendy a dostupná: Jak na kuchyni vašich snů?

Trendy a dostupná: Jak na kuchyni vašich snů?

Autor ona
0 komentář 5 minuty číst

V posledních letech se design kuchyní obměnil a prošel si přes řadu trendů. Totéž se týká i moderních technologií, které vystřídaly ty zastaralé. Řekl jste si, nový rok, nová kuchyně?

Technologie patří do kuchyně
V současnosti je stále více spotřebičů navrženo pomocí inteligentní technologie. Díky tomu je můžete připojit k telefonu či jinému zařízení a ovládat na dálku. Patří sem zařízení, jako inteligentní chladničky, pečící trouby a myčky nádobí. Můžete je také spárovat s jinými chytrými zařízeními, jako je Amazon Echo a Google Home. Jednou z funkcí, které nabízejí, je možnost ovládání za pomoci hlasu. Dokážete je tak zapnout z pohodlí gauče či jiného vzdáleného místa.

Vaření vám dokáží usnadnit nejen technologie, ale také šikovní pomocníci. Vyplatí se proto zainvestovat do produktů, jako instantní hrnec, kuchyňský robot či stojanový mixér.

(Ne)obyčejné vaření
Indukční vaření je díky své rychlosti a energetické účinnosti stále populárnější. Funguje tak, že elektromagnetické pole ohřívá hrnec nebo pánev namísto varné desky. Tím dochází k menším tepelným ztrátám, díky čemuž je energeticky efektivnější. Další výhodou je bezpečnostní hledisko. Samotný povrch varné desky totiž zůstává chladný. Indukční nádobí je vyrobeno z feromagnetických materiálů, které jsou potřebné k tomu, aby nádobí fungovalo se sporákem.

Jak vlastně celý proces funguje? Pod povrchem varné desky je umístěna elektromagnetická cívka. Když na varnou desku položíte hrnec nebo pánev kompatibilní s indukcí, cívka generuje elektromagnetické pole. To v hrnci nebo pánvi indukuje elektrický proud, který vytváří odpor a teplo, které se následně přenáší přímo do hrnce nebo pánve, a tím i do jídla. Výsledkem je rychlé, chutné a energeticky úsporné jídlo.

Myslete ekologicky
Udržitelné materiály jsou šetrné k životnímu prostředí. Jak ale zjistíte, že splňují tyto požadavky? Prozradí vám to materiál, ze kterého je daný objekt vyroben.

Například rekultivované dřevo bylo zachráněno ze starých budov nebo jiných konstrukcí a opětovně použito. Bambus je rychle obnovitelný zdroj, který se stává stále populárnějším pro kuchyňské linky a podlahy. Korek má také svoji funkci. Získává se z kůry korkových dubů a poskytuje dobrou izolaci.

Další materiály jsou:

recyklované sklo, plast a kov – můžete je použít v různých stavebních materiálech, včetně pracovních desek, podlah a izolace.

produkty s nízkým obsahem VOC – jsou to například barvy a lepidla, která vypouštějí do ovzduší méně škodlivých chemikálií.

Koncept otevřené kuchyně
Otevřené kuchyně jsou v bytovém designu stále populárnější. Princip spočívá v integraci kuchyně s jinými prostory, jako obývací pokoj nebo jídelní kout. Tento koncept vytváří prostor pro komunikaci s ostatními členy domova. Například když je jedna osoba v obývacím pokoji a druhá vaří, mohou si spolu bez problémů povídat.

Kuchyně s otevřeným konceptem mají často velké otvory, jako oblouky nebo široké dveře mezi kuchyní a přilehlými obytnými prostory. To umožňuje vizuální propojení a proudění přirozeného světla mezi místnostmi. Díky tomu je celkový prostor větší a otevřenější. Kuchyň může mít také velký kuchyňský ostrov nebo poloostrov, který slouží jako vizuální a funkční předěl mezi kuchyní a ostatními obytnými prostory.

Ptáte se, proč se vyplatí sledovat trendy v bydlení? Kromě toho, že získáte přehled o tom, co je aktuálně in, pomůže vám to najít si i svůj vlastní styl. Samozřejmě, ne vše, co je momentálně populární, se vám musí také líbit. Ovšem kombinace vašeho vkusu spolu s aktuálními trendy vytvoří pěkný domov, ve kterém se budete cítit dobře. Ať už jde o kuchyni, ložnici, obývací pokoj nebo jakoukoli jinou místnost.

Další články autora

Komentáře