Domů » Návod, jak vytvořit dokonalý relaxační koutek

Návod, jak vytvořit dokonalý relaxační koutek

Autor ona
0 komentář 4 minuty číst

Chodíte domů z práce vyčerpaný a máte pocit, že už vás nic nebaví? V takovém případě si musíte kvalitně odpočinout. Není nutné kvůli tomu chodit do hor nebo wellnessu. Dokonalý relaxační koutek můžete mít také doma. Stačí jen vědět, jak na to.

Co nejdál od hluku
Při výběru místa pro váš relaxační koutek je důležitý především samotný prostor. Vaše místnost totiž musí vyhovovat vašim potřebám. Jako první proto zvažte úroveň hluku v oblasti a zda je to tiché a klidné místo bez rušivých vlivů. Nechcete si přece dát šlofíka vedle stěny, za kterou vaši sousedé hrají třeba na bicí. Důležité je také zvážit velikost místnosti. Ta by měla být dostatečně velká pro pohodlné sezení, přičemž by se tam měly vejít i dekorace nebo rostliny, které si tam plánujete dát.

Kromě toho myslete také na přirozené osvětlení do interiéru. Upřednostňujete k odpočinku tmavé prostředí? V tom případě si vyberte prostor s minimálním přirozeným světlem. Určitě se vám sejdou i okenní kryty, které blokují nežádoucí světlo. Naopak, pokud si v koutku plánujete číst, pořiďte si například LED svítidla, která jsou v současnosti stále populárnější.

Úklid a atmosféra
Jakmile jste si vybrali svůj prostor a světla, je čas uklidit. Odstraňte všechny nepotřebné předměty, které by mohly zaplnit interiér. To mohou být například staré časopisy, papír nebo cokoli jiného, co do oddechového koutku nepatří. Následně otřete všechny povrchy a vysajte, abyste získali čistý a příjemný prostor.

Pokud si chcete užít relaxaci naplno, je třeba si také nastavit správnou atmosféru. Do vašeho relaxačního koutku proto vyberte barevnou paletu, která zahrnuje odstíny jemně modré, zelené nebo neutrální tóny. Chcete-li svůj koutek něčím oživit, pořiďte si rostliny, které jsou nenáročné a daří se jim i při slabém osvětlení. Mezi ně patří například hadí rostliny, mírové lilie a pothos. K doplnění zeleně můžete přidat také malé sukulenty a kaktusy.

Esenciální oleje, jako levandule, heřmánek a máta, mohou přispět k relaxaci a snížení stresu. K začlenění aromaterapie použijte difuzér esenciálních olejů či vonné svíčky.

Do rohlíku jen trošku
Svůj relaxační koutek si ozdobte také prvky, které vás vystihují. Na stěny můžete například pověsit některé ze svých oblíbených uměleckých děl nebo fotografií. Přidejte si tam i malou poličku pro vystavení předmětů, které pro vás mají speciální význam. Pomocí těchto prvků se budete cítit ještě více propojeni s vaším relaxačním koutkem. Nepřežeňte to však s dekoracemi, protože pracujete s omezeným prostorem.

Nakonec nezapomeňte ani na nejdůležitější část koutku, kterou je místo k sezení. Vyberte si pohodlné křeslo nebo sedací pytel, do kterého se můžete schoulit. Pokud nemáte moc místa, dobrou alternativou může být i meditační polštář.

Chcete si ve svém relaxačním koutku vytvořit útulnou atmosféru, na kterou se budete vždy těšit? Žádný problém. Měkký textil se o vše postará. S měkkým plyšovým kobercem vytvoříte teplý a příjemný prostor. Vybírejte si také přírodní materiály, jako bavlna, len nebo vlna pro uklidňující pocit. Přidejte také několik polštářů nebo přikrývek pro další vrstvu pohodlí. Co bude následovat po tom? Dokonalý odpočinek pro vaše tělo i duši.

Další články autora

Komentáře